Witch Club
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bun venit pe in incinta site-ului Witch Club .
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gintama

In jos 
AutorMesaj
Nobume Imai
Gardian
Gardian
Nobume Imai


feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 24
Localizare : Tumblr
Joburi/Distractii : Animanga ; Medicina
Stare de spirit : Pretty sadistic
Puncte vrajtoresti :
Gintama Left_bar_bleue130 / 100130 / 100Gintama Right_bar_bleue

Monede :
Gintama Left_bar_bleue320 / 100320 / 100Gintama Right_bar_bleue

Respectarea regulilor :
Gintama Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Gintama Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/01/2009

Gintama Empty
MesajSubiect: Gintama   Gintama Icon_minitimeMar Aug 08 2017, 16:50

Sssshhhh, imi fac si eu de cap pe aici cu seria mea animanga favorita.
O sa incep cu plotul, ofc.

---

Amanto, extraterestrii proveniti din spatiu, au invadat Pamantul si, in acelasi timp, au preluat conducerea Japoniei feudale. Ca rezultat, a fost emis un ordin de interdictie in privinta sabiilor, iar samuraii din Japonia sunt tratati cu scarba pe post de consecinta.

Totusi, un barbat, Gintoki Sakata, inca poseda inima unui adevarat samurai, doar ca din cauza iubirii sale pentru dulciuri si a ocupatiei sale de yorozuya, nimeni nu s-ar astepta la asa ceva de la el. Alaturi de el in linia sa continua de a indeplini sarcini si meserii ciudate, sunt Shinpachi Shimura, un baiat cu ochelari si o inima puternica, Kagura cu a sa umbrela si, aparent, un stomac fara fund, si de asemenea Sadaharu, un caine gigantic.
Desigur, aceste meserii ciudate pe care ei le indeplinesc nu sunt mereu usoare, dat fiind faptul ca frecvent, se intersecteaza cu treburile politiei, ale unor grupuri de rebeli si ale unor asasini, deseori ducand la consecinte pe cat de amuzante, pe atat de ghinioniste

Nume alternative: Silver Soul ; Yorinuki Gintama-san ; Gin Tama
Numar sezoane: 6
Numar episoade: 328 (momentan) - primul sezon (2006-2010) avand 201 ; al doilea (2011-2012) 51 ; al treilea (2012-2013) 13 ; al patrulea (2015-2016) 51 ; al cincilea (2017) 12 ; al saselea inca nu e aparut, dar va veni in octombrie. Inca ceva: sezonul 6 nu va fi continuarea lui 5 deoarece manga e in arcul ei final care inca nu este gata, se crede ca vor fi animate parti care au fost omise pana acum in celelalte sezoane.
Genuri: Actiune ; Sci-Fi ; Comedie ; Istoric ; Parodie ; Samurai ; Shounen.
Creator/autor: Sorachi Hideaki


Gintama Original


Acum intervin iar eu. De ce merita sa fie vizionat? Pentru ca imbina foarte bine comedia si actiunea. In plus, la nicio serie nu o sa mai vezi un arc de cateva episoade in care se arunca un blestem care transforma tipii si tipele in versiunea lor genderbend sau un alt arc in care protagonistul, Gintoki, e pe cale sa fie inlocuit de altcineva ca personaj principal. 
In plus, pe cat de amuzant si banal pare tot anime-ul la inceput, pe atat de genial si plin de bataie devina dupa: o sa ajunga la un moment dat sa-ti franga inima dupa atat de mult ras.
Marele meu regret e faptul ca l-am amanat atat de mult timp, sfarsind sa-l vad abia in primavara asta, chit ca stiam din 2013 de el.

My favorite characters: Nobume Imai (era evident - my waifuuuu) si Kamui Yato (ahhh, my lovely husbando).
Desi cam toate personajele din Gintama sunt iubibile.  I love you
Sus In jos
http://kmuiyato.tumblr.com/
 
Gintama
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Witch Club :: Discutii generale :: Alte seriale/reviste-
Mergi direct la: